ЩО ТАКЕ ВДС?
Вегетативно-судинна дистонія (ВДС) і нейроциркуляторна розлад - хворобливий стан вегетативної нервової системи, яке призводить до зниження кисню в тканинах і органах. За словами лікарів 80% людей різного віку страждають саме цим захворюванням. Вегетосудинний розлад має інші назви: кардіо психоневроз, вегетативний невроз, вегетопатія, вегетосудинна дисфункція, ВСД. Від нього страждають дорослі та діти. Вегетативна нервова система розташована в мозку, голови та спинному мозку, що відповідає за координацію всіх внутрішніх органів, кровоносних судин, залоз внутрішньої секреції та забезпечує адаптацію до маєтків зовнішнього середовища. З-за того, що ця система контролює всі процеси в організмі, ознаки дистонії можуть виникати по-різному. Часто симптоми можна переплутати з симптомами інших захворювань і навпаки.
Як проявляється вегетосудинна дистонія?
Яка причина?
Зазвичай не може проявлятися як самостійне захворювання, а є проявом внутрішніх захворювань. Факторами, які призводять до виникнення цього захворювання, є остеохондроз, індивідуальні риси особистості та тіла, гормональні зміни (перехідний вік, вагітність, період лактації). На додаток до гормональних змін, це може бути викликане хронічним процесом, а також серйозною хворобою, надмірними навантаженнями, важким емоційним розладом, зловживанням алкоголем, інфекції. Причини та ознаки вегетосудинної дистонії, симптоми прояву даного захворювання настільки схожі з іншими захворюваннями, що поставити діагноз і призначити самому собі лікування всд не можливо і не допустимо, тому, що можуть ховатися дуже серйозні захворювання! Вегетативно-судинна дистонія (ВСД) - це не привід все життя пити знеболювальні ліки та переносити стану і болі характерні даного захворювання.Не слухайте погані поради друзів і знайомих – «це не хвороба, пройде без лікування». Часті прояви нападів головного болю, слабкості, запаморочення, втоми, безсоння, тривоги, страху, та інших не приємних відчуттів значно впливають на життя. Від своєчасної, правильної діагностики та застосування необхідного методу лікування багато в чому буде залежати якість вашого життя. Дистонія небезпечна, тому що вона може бути ускладнена панічними атаками та іншими серйозними розладами, які відбуваються не з вини команд вегетативної нервової системи та виснажать нервову систему.
ДІАГНОСТИКА
Діагноз вегетосудинна дистонія не може поставити один лікар після першого огляду. Як правило, необхідно велика кількість фахівців, щоб виключити наявність інших захворювання зі схожою симптоматикою. Метод діагностики призначається лікарем неврологом, після збору анамнезу початку виникнення болю і супутніх симптомів, які можуть вказувати на причину виникнення болю. Для діагностики ВСД використовуються наступні найбільш популярні та широко використовувані методи діагностики:
-
Магнітно-резонансна томографія: головного мозку, судин головного мозку, шийного і грудного відділу хребта. МРТ є найбільш точним методом діагностики. В ході обстеження спеціаліст з рентгенології зможе виявити зміни, які можуть бути причиною появи даного захворювання.
-
Доплерографія (УЗД судин): при вегетосудинної дистонії судині можуть спазмовані або розслаблятися, що визначає перебіг та симптоматику захворювання. Один із шарів – м'язовий, завдяки цьому судина може змінювати свій переріз, таким чином змінюється обсяг проходження крові.В такому випадку обстеження УЗД найбільш інформативне і дозволить визначити прохідність судин і стабільність/нестабільність артеріального тиску.
-
Електроенцефалографія (ЕЕГ)— розділ електрофізіології, що вивчає закономірності сумарної електричної активності мозку, що відводиться з поверхні шкіри голови, а також метод запису таких потенціалів (формування електроенцефалограм).
-
Електрокардіографія або ехокардіографія - цінні методи електрофізіологічного інструментальної діагностики в кардіології. Даний метод дозволить виключити причини від захворювань серця.
ЛІКУВАННЯ
Насамперед потрібно визначити та усунути фактори, які могли вплинути або спровокувати дане захворювання. Для профілактики захворювання зверніть свою увагу на спосіб ведення життя, розпорядок дня, харчування, фізичну активність, шкідливі звички. Точний діагноз і дізнатися, як і чим лікувати вегето-судинну дистонію Ви зможете відвідавши консультацію лікаря невролога Актив Центру, пройшовши діагностику, оцінивши, результати та лікар виключить серйозні хронічні захворювання і поставить правильний діагноз.
- Корекція харчування
- Легкий спорт
- Фізіотерапія, лікувальна фізкультура
- Дихальні вправи
- Масаж
- Акупунктура
- Йога
- Медикаментозне лікування
Як запобігти напад всд?
Заняття веде і контролює реабілітолог, всі вправи при вегетосудинної дистонії проводяться на спеціальних тренажерах і з застосуванням різноманітного реабілітаційного інвентарю. Застосування кількох методик в комплексі, дозволяє зняти напругу з одних груп м'язів і ефективно тонізувати інші. Профілактика вегетосудинної дистонії грає не маловажну роль, виявлення захворювання на ранніх стадіях і купірування факторів виникнення дозволить уникнути проблем зі здоров'ям у майбутньому. Профілактика найкращі ліки.
ПРОФІЛАКТИКА
- Профілактика всд у підлітків і дітей
На сьогодні діагностується вегето-судинна дистонія у підлітків. Ця проблема вже стала рідкістю і вимагає уваги. Зустрічається у підлітків у віці від 13 до 15 років.Судинна дистонія не є хворобою, скоріше вона повинна розглядатися як сукупність загальних проблем. Через системні порушення (наприклад стрес, хронічна втома, проблеми опорно-рухового апарату) відбуваються порушення кровообігу судин внутрішніх органів.
Профілактику необхідно починати якомога раніше. Вона полягає у формуванні навичок здорового способу життя, залучення до фізкультури, загартовуванню, правильному і збалансованому харчуванню, режиму дня. Дбайте про здоров'я своєї дитини зараз, спокій і нормальна психологічна обставина будинку допоможе виробити стресу стійкість організму.
- Профілактика всд у дорослих
Профілактика порушень у дорослих так само включає здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок. У людей у яких вже є дане захворювання, необхідно один раз на рік проходити профілактичний курс оздоровлення в який включати масаж, лікувальну гімнастику, фітотерапія, психологічні тренінги, зміцнювати та проводити лікування кровоносних судин. Головне завдання попередити загострення, укріпити судини. Завжди будьте на крок попереду хвороби!
Повернетеся до повноцінного й активного життя! Ви забудете про болі та неприємні відчуття!
ЛІКУВАННЯ В АКТИВ ЦЕНТР
Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.