Шийний остеохондроз
Остеохондроз шийного відділу хребта є в реальний час однієї з найпопулярніших хвороб виникає в слідстві порушення харчування дисків і руйнування хрящової тканини. За даними досліджень все частіше зустрічається у віці від 30 і більше років. Зниження порогу за віком пов'язано зі зниженням фізичної активності більшості людей, професійною діяльністю, кількістю проведеного часу в роботі за комп'ютером, телефонами. Розберемося докладніше. Шийний відділ має в собі 7 верхніх хребців і пов'язаних з ним міжхребцевих дисків, в представленому відділі так само розміщено безліч судинних систем, волокон нервів, м'язових структур, хребетна артерія стовбура головного мозку. Шийні міжхребетні диски є не тільки головним фундаментом і підтримкою для них, а й виконують роль підтримки гнучкості та рухливості шиї. Через травми, надмірного м'язового напруги, відбуваються порушення, наслідком якого і є висока зношеність міжхребцевих дисків і розвиток шийного остеохондрозу, відбуваються м'язові затиски, затиснення судин і артерій, власне, що і викликає запаморочення, порушення харчування киснем мозку, головні болі, пошкодження слуху і зору.
Симптомы и признаки
Виникнення шийного остеохондрозу можуть викликати безліч причин. Найбільш очевидні ми перераховуємо нижче. Як ви могли помітити, вони спровоковані в більшості випадків способом життя і найчастіше це відбувається через неправильну навантаження на шийний відділ, стресу, звичайно внаслідок дегенеративних змін шийного хребця (міжхребцева грижа), дисфункцією зв'язок і звичайно віком людини. До інших найпоширенішим причинам відносять травми, причому травми можуть виникати як в слідстві не правильних навантажень, так і в слідстві просто не вірного різкого руху при заняттях спортом або обумовлених будь-якою фізичною працею. Тому таке захворювання має право вважатися не просто хворобою старшого покоління, але людей менш рухливим способом життя, в тому числі і юного покоління.
І так, ознаки шийного остеохондрозу
- Візуально виступаючий хребець (шийний відділ) – наслідок утворення грижі, що викликає відтік і запалення нервового корінця.
- Утруднення руху головою і повороту шиї.
- Головний біль.
- Больовий синдром у шиї.
- Поколювання, оніміння в плечі, шиї, руках.
- М'язове напруження.
- Втрата слуху, дзвін у вухах.
- Запаморочення.
- Погіршення зору.
- Порушення координації.
- Хропіння.
- Хрипкий голос.
Стадії шийного остеохондрозу
- Остеохондроз 1-го ступеня - це початкові порушення на хребетних дисках, відбувається дегенерація пульпозного ядра, в слідстві виникає зниження висоти та порушення водного балансу диска, з'являються тріщини фіброзного кільця. Симптоми на цій стадії практично відсутні, але проявляється дискомфорт в положенні сидіння або навпаки при високій фізичної активності.
- Остеохондроз 2-го ступеня проявляється випинанням і зміщенням дисків, шляхом руйнування волокнистого кільця та зменшенням відстані між дисками. Цей стан викликає защемлення нервових закінчень і прояв больового синдрому.
- Остеохондроз 3-ї степені. проявляється в остаточному руйнуванні волокнистого кільця. В результаті цього руйнування існує міжхребцева грижа. На цій стадії прогресування захворювання, хребетний стовп пацієнта зазнає важкої деформації.
- Остеохондроз 4-го ступеня - Четверта ступінь вважається найважчою. Пацієнт стурбований дуже сильними гострими болями з мінімальними рухами. Іноді стає легше і біль іде, але таке полегшення дуже небезпечно. Вказує на утворення кісток, що з'єднують хребці разом. Проростання утворює обмеження руху хребетного стовпа і в майбутньому може призвести до того, що пацієнт стане нерухомим.
Причины
Численні причини виникнення шийного остеохондрозу можуть викликати різні захворювання. Загальною причиною вважається – м'язову напругу. Це часто відбувається із-за неправильного навантаження або невідповідному пози та стресу. Крім того, розглядається запалення, таке як інфекції або ревматизм як передвісник хвороби.Також причиною дегенерації можуть бути дегенеративні зміни, такі як віковий знос шийного хребця, дисфункція зв'язок або грижа міжхребцевих дисків. Інші причини можуть включати травми через зіткнення ззаду в русі або навіть пухлин хребта. Остеохондроз шийних хребців по праву може вважатися - захворюванням 21 століття. Багато людей думають, що якщо займаються спортом, тоді у них не може бути даного захворювання. Ця думка помилкова, не завжди заняття спортом йдуть на користь, через не хватки знань в області анатомії та правильного виконання вправ на тренажерах, людина часто завдає шкоди своєму хребту. Тому дане захворювання, це не тільки хвороба старшого покоління і людей з малорухливим способом життя, але і молодого покоління.
- ожиріння;
- травми;
- не правильні пози;
- гіпотермія, інфекційні захворювання;
- порушення обміну речовин;
- наявність нервових розладів, стресу;
- сидячий спосіб життя;
- генетична схильність;
- куріння;
- не повноцінне харчування.
Наслідки шийного остеохондрозу:
- біль в голові
- мігрень
- скачки тиску (гіпертонія і гіпотонія)
- швидка стомлюваність
- перепади настрою
- підвищена дратівливість
Ускладнення при шийному остеохондрозі:
- протрузія диска
- утворення міжхребцевої грижі
- розвиток вегетосудинної дистонії
- інсульт, інфаркт
- запаморочення
- втрата свідомості
- порушення вестибулярного апарату
- порушення кровопостачання
- защемлення нервових закінчень
- параліч нижніх кінцівок
Диагностика
Діагностика шийного остеохондрозу починається зі звернення до лікаря-ортопеда, невролога, можна відвідати так само консультацію вертебролога. При діагностиці застосовується огляд пацієнта, опитування і збір інформації про початок прояви захворювання, для постановки точного діагнозу необхідно виконати рентгенографію, при ускладнених станах проводиться комп'ютерна томографія або МРТ діагностика остеохондрозу шийного відділу хребта в кількох проєкція. При наявності супутніх захворювань і симптомів, як додаткові методи діагностики використовуються: ультра звукове дослідження судин, МРТ головного мозку, аналізи та ін. методи.
Лечение
Коли починати лікування шийного остеохондрозу? Комплекс заходів, спрямованих на лікування остеохондрозу шийного відділу хребта, зазвичай включає: анестезуючі, спазмолітичні та протизапальні засоби, лікувальна гімнастика при шийному остеохондрозі, кінезотерапія, рефлексотерапія, гірудотерапія, лікувальний масаж; медикаментозне лікування та у важких випадках - хірургічне втручання.
Ми вважаємо, що якщо виникає питання про те, як лікувати шийний остеохондроз, звичайно можна використовувати звичайні анальгетики (знеболюючі), але це буде тимчасове рішення, далеко не найкращий. Лікування при шийному остеохондрозі є довгостроковими, ніж раніше його діагностують, тим раніше буде вжито заходів, тим вище ймовірність повного одужання. Лікування і профілактика захворювання це абсолютно різні речі. Профілактика шийного остеохондрозу завжди краще лікування і не пропонує нічого складного. Зокрема, досить буде дотримуватися деяких простих правил. Уникати перевантаження хребетного стовпа і не створювати умов, коли тиск в міжхребцевих дисках збільшується. Це означає, що вам потрібно бути обережним з навантаженням, не робіть раптових рухів, особливо з нахилом, уникайте падіння, травми, тримайте спину прямо, перевіряйте хребет (відвідуйте консультацію лікаря раз на рік). Регулярно виконуйте фізичні вправи, спрямовані на зміцнення м'язової системи, особливо шиї. Уникайте надмірного стресу, м'язові спазми часто викликані саме нервовим напруженням. Позбавтеся від шкідливих звичок і перейдіть до здорового харчування.
Масаж при шийному остеохондрозі
Так кращим рішенням буде застосувати комплекс заходів, що містити заняття, фізіопроцедури та звичайно ж лікувальний масаж. Саме комплексний підхід у лікуванні допоможе запобігти розвитку хвороби. У чому ж переваги масажу при шийної болю і для чого він потрібен:
• Зняття м'язового перенапруження, спазмів
• Розбиття утворилися тригерних вузлів
• Підвищення м'язового тонусу
• Звільнення від затискачів судин, артерій
• Поліпшення живлення тканин і структур диска
• Дозволить поліпшити загальне самопочуття і позбутися від головних болів
• Усуне біль у шиї
• Відновлення кровопостачання
• Насичення киснем
• Розслаблення
Физическая терапия при шейном остеохондрозе
Найважливіший компонент у комплексному лікуванні захворювань шийного відділу хребта і в теж час самий важкий момент. Опрацювання дуже обмежена комплексом вправ та можливостями впливу. М'язи шиї підтримують хребці та дозволяють здійснювати рухи головою. Тому всі вправи мають спрямованість в основному на зміцнення наступних груп м'язів:
• Верхній пучок трапецієподібної м'язи
• Полуостистой м'язи голови
• Сходових м'язів
• Ремінною м'язи шиї та голови
Але варто враховувати правильне навантаження, щоб не погіршити ситуацію і не допустити травмовано. Дуже високу ефективність щодо зміцнення, усунення розладів хребців шийного відділу показує застосування петлі Глиссона по методиці Євмінова, яка дозволяє поетапно проводити тракцію (витягування) і зміцнення. Надалі в м'язовому зміцненні шийного і грудного відділу хребта вже використовується тренажер кінезотерапії з застосуванням додаткових вантажів.
Методи лікування остеохондрозу шийного відділу хребта в Актив Центр
Актив Центр пропонує ефективне лікування болю в шиї та профілактику захворювання, курси занять не тільки допоможуть розв'язувати дану проблему, але і повною мірою заповнить дефіцит фізичної активності, що своєю чергою спричинить поліпшення стану всього організму в цілому. Ми застосовуємо найбільш ефективні методики лікування опорно-рухового апарату консервативними методами: лфк при шийному остеохондрозі, метод кінезотерапії, лікувальні масажі при шийному остеохондрозі, тригер терапію, міостимуляцію. Комплексне застосування методик впливу дають найбільш ефективне лікування шийного остеохондрозу і дозволяють зняти больовий синдром, зупинити розвиток захворювання, поліпшити самопочуття, скорегувати поставу (виправлення сутулості) і позбавити пацієнта від хвороби без медикаментів, операцій.
Ми зможемо допомогти Вам звернути увагу на можливі порушення самопочуття і підказати, з якими захворюваннями вони можуть бути пов'язані, а так же зорієнтуватися по діагнозу і можливих варіантів відновлення та оздоровлення функцій хребта і стопи. Ми добиваємося, і головне закріплюємо результат!
Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.