Причини болю в коліні
Коліно є одним із з'єднань, які ми використовуємо найбільше, і водночас є однією з ділянок нашого тіла, які найбільше схильні до болю. Травма, знос, неправильна постава, надмірна вага, дегенеративні процеси. Травма, знос, неправильна постава, надмірна вага, дегенеративні процеси. Біль у коліні послужить для Вас сигналом, що необхідно відвідати лікаря і визначити причину виникнення. Раннє діагностування захворювання дасть змогу зупинити не бажані наслідки в майбутньому. Однією з найпоширеніших причин болю в коліні є аматорська фізична активність. За великим рахунком, багато людей стикаються з тренуваннями (навіть дуже важкими) без необхідної атлетичної підготовки, адекватного обладнання. Зайві навантаження призводять до порушення структури колінного суглоба, викликаючи досить активний біль у коліні. І, як правило, такий біль не припиняється і розвиваються більш різкі болі в колінному суглобі, простріли в коліні, з'являється обмеження в рухах. Коли болить коліно при згинанні та розгинанні, рекомендуємо звернутися до лікаря негайно.
Від чого болить колінний суглоб?
Біль у коліні, медичний термін не знає статі та віку. Біль у коліні може бути прямим наслідком травми, запалення або це може бути тривожним дзвінком для більш серйозних захворювань. Запальний процес у самому суглобі може призвести до таких захворювань як, артрити, артрози (гон артроз), бурсит, ревматизм суглобів. Що в останньому призводить до деформації самого суглоба і, як правило, на пізніх стадіях розвитку хвороби - до туго рухливості суглоба, обмежуючи частково або повністю рухи, а в серйозних випадках - до інвалідності. Але ці причини, це ті, що найчастіше впливають на виникнення захворювання, будова коліна дуже складна і містить багато елементів, причина може бути і в них: хрящ, кістки, кров'яні судини, нерви, суглобова рідина в коліні, м'язи, зв'язки, меніски.
Біль під час артриту
Основні симптоми:
- різкий біль у коліні під час руху і спокою
- постійний біль у коліні або набряклість, що періодично виникає в зоні ураженого суглоба
- розпізнавана на дотик підвищена температура в ураженій ділянці коліна, яку можна розпізнати на дотик
- почервоніння шкіри над суглобом
- скутість рухів уранці
Біль при артрозі
Основні симптоми:
- біль у коліні може мати тривалий період, тривати місяцями й роками, доки не відбудеться загострення болю, і ви не зможете ходити
- обмеженість у рухах, скутість вранці
- під час ходьби, бігу, навантаження біль посилюється, потім стихає в стані спокою
- можуть з'являтися м'язові судоми
- хрускіт, що не обов'язково супроводжується больовими відчуттями на перших стадіях
- відчуття тертя в суглобі під час ходьби
- деформація самого суглоба
- порушення симетрії тіла, виникнення кульгавості
Біль при бурситі
Симптоми:
- біль у коліні локальний при натисканні нижньої частини частини коліна
- ниючий біль у коліні
- простріл і сильний біль у коліні
- набряклість, почервоніння ураженої ділянки, температура локальна може сигналізувати про запалення
- головна небезпека перехід запального процесу в гнійну стадію
Біль при пошкодженні менісків
Основні ознаки:
- Біль у коліні особливо під час обертальних рухів
- Набрякання/набряк суглоба
- Обмеження рухливості коліна, "блокада" або "заклинювання" суглоба
- «Клацання» в суглобі при згинанні та розгинанні, що супроводжується хворобливими відчуттями.
- Якщо травма невелика, то вони виникають під час спуску вниз сходами або при деяких рухах.
Біль при запаленні сухожиль
Основні симптоми:
- Ниючий або тупий біль у коліні в ділянці зв'язки
- Тимчасовий або постійний характер больового синдрому
- Набряклість, порушення рухливості суглоба
- Хрускіт, крепітація під час дослідження в зоні ураженого сухожилля
- Виявлення еластичних вузликів під час пальпації
У разі виявлення одного із симптомів і особливо, якщо у вас спостерігається постійний біль у коліні, зверніться негайно до лікаря.
Біль у разі порушення кровообігу
Чи можуть проблеми з кровообігом спричинити біль у коліні? Зменшення кровотоку і пошкодження тканин можуть спричинити біль у коліні та стійкий набряк ноги - стан, відомий як набряк. Варикозне розширення вен зазвичай вражає вени на ногах, тому багато симптомів, пов'язаних із варикозним розширенням вен, що виникають на ногах, зокрема навколо колін, можуть спричинити біль у коліні.
Біль може з'являтися спереду, ззаду колін
Гострий біль у коліні після сну або виникати в будь-який час дня. Передумови болю в колінах попереду, біль у колінній чашечці: ураження хрящової тканини. Головна вікова категорія схильна до захворювання старше 50 років, у молодих виникає в основному через слабкість хрящової тканини. До захворювання схильні як чоловіки, так і жінки. Біль виражений, колючий, збільшується з часом і після навантаження, найчастіше болить коліно після сну або болить коліно під час сну.
Якщо боляче випрямляти коліно, необхідно звернутися до ортопеда-травматолога або хірурга, оскільки причиною може бути травма, але найчастіше сильний біль під час розгинання або обмежена можливість розігнути ногу сигналізують про розвиток захворювань суглоба. Такий симптом може виникати в будь-якому віці.
Підставою можуть бути стани після перелому колінної чашечки, вивиху або ж інших хвороб:
- Пателлярна дисплазія - порушення розвитку хрящової, кісткової, сполучної, м'язової тканини;
- Пателярна люксація - вивих колінної чашечки;
- Артроз колінної чашечки, колінного суглоба - деформація руйнування хряща всередині суглоба;
- М'язові труднощі;
- Некоректне взуття.
Передумови біль у задній частині коліна, біль у передній частині стегна.
- Кіста Бейкера або кіста підколінної ямки - пухлинне утворення на задній поверхні колінного суглоба. Лікування підколінної грижі (кіста Бейкера) залежить від перебігу захворювання. Переважно це консервативне лікування і хірургічне втручання за показаннями. Протизапальна медикаментозна терапія включає в себе аплікації з препаратами, внутрішньосуглобове введення кортикостероїдів, евакуацію рідини з кісти. Якщо ці методи не дають позитивних результатів і спричиняють рецидив захворювання, постійно викликаючи біль у коліні. Тоді призначається операція при кісті Бейкера. Після якої ми рекомендуємо пройти реабілітаційний курс лікування.
- Кіста менісків - рідина кістозного переродження менісків. Заповнює рідиною порожнину в області меніска;
- Розрив меніска - травмування колінного суглоба; нижче ви можете прочитати симптоми.
- Ураження, запалення сухожиль, зв'язок;
- Бурсит - запальне захворювання синовіальних сумок;
- Тендиніт - запалення сухожилля в місці прикріплення сухожилля до кістки;
- Гнійно-запальні процеси;
- Запалення великогомілкового нерва - ураження волокон нервів;
- Аневризма підколінної артерії;- випинання стінки артерії;
- Тромбоз підколінної вени - утворення тромбу в просвіті вени і біль у підколінній ямці.
Діагностика
Біль у коліні має своєчасно діагностуватися. Це одне з головних завдань, у результаті якого підбираються методи, засоби лікування. Для постановки діагнозу, необхідна своєчасна консультація фахівця. На якій збирається детальний анамнез, виконується огляд і встановлюється попередній діагноз. Для уточнення, якого призначають додаткову діагностику, таку як рентгенологічне дослідження, МРТ і УЗД суглобів.
Лікування
Лікування має призначатися лікарем. Залежно від причини захворювання. Засоби допустимі в домашньому використанні - це тільки мазі, гелі. Вони мають малу ефективність, оскільки не здатні проникати на глибину і тому мають поверхневий ефект. Залежно від причин лікар призначить відповідне лікування і реабілітацію внаслідок хірургічного втручання. Якщо говорити про правильне лікування болю в колінах, то підхід має бути комплексним.
- У разі гострих больових і запальних процесів обов'язкова терапія лікарськими препаратами, які можуть містити внутрішньо суглобові ін'єкції (блокади), знеболювальні мазі та таблетки, можуть призначатися внутрішньо суглобове введення кортикостероїдів, евакуація рідин із кісти.
- У разі травм - жорстка іммобілізація або напівжорстка фіксація суглоба. Таким чином, у міру зняття гострого болю, знеболювальні препарати замінюються на хондропротектори, для живлення і відновлення хряща. А також застосовують масаж, як з пасивною, так і активно-пасивною гімнастикою, фізіотерапію, ЛФК і кінезітерапія. Які спрямовані на підтримання зміцнення і тонізування м'язів стегна і гомілки, збільшення рухливості суглоба, поліпшення живлення хрящової основи і зв'язкового апарату за рахунок поліпшення кровотоку в суглобі.
- Посттравматична реабілітація призначається після хірургічних втручань.
- Додатково призначаються індивідуальні устілки, за допомогою яких знижується навантаження на суглоби і збільшується амортизація.
Вчасно вжиті заходи можуть зупинити розвиток захворювання.
Якщо болять руки в ліктьових суглобах.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.