
Загальні симптоми ревматизму суглобів містити:
- Біль у суглобах
- Втрата руху в суглобі або суглобах
- Запалення — набряк, почервоніння і тепло в суглобі або ураженої області
- Підвищення температури
- Слабкість
Крім інфекційних атак, на ймовірність розвитку ревматизму впливає ще низка чинників:
- генетична схильність
- неповноцінне харчування
- переохолодження
- перевтома
- низький імунітет
Зараз існує понад 200 різних ревматичних захворювань. Розглянемо найбільш поширені з них і основні ознаки ревматизму: 

- Остеоартроз - з проблемами з вашої імунної системою, це відбувається через пошкодження хряща, м'якого матеріалу на кінці кісток. По мірі того, як хрящ зношується, ваші суглоби болять і стають важче рухатися. Зазвичай вражає коліна, стегна, поперек, шию, пальці та ступні. Симптоми: біль, припухлість, нерухомість.
- Остеоартрит – хронічне захворювання, що вражає хрящі та навколишні тканини суглобів. Симптоми: біль, звук в суглобах, розростанні кісткових структур.
- Ревматоїдний артрит — відбувається, коли імунна система атакує ваші власні тканини та викликає біль у суглобах, набряк і скутість. Симптоми: біль і припухлість в декількох суглобах (зазвичай це одні й ті ж суглоби на обох сторонах тіла, такі як обидва зап'ястя або обидві щиколотки); проблеми в інших органах, таких як очі та легені; туго рухливість суглобів, особливо вранці; втома; брили, звані ревматоїдними вузлами.
- Вовчак — також звана ВКВ або системна червона вовчанка, є аутоімунним захворюванням. Це може вплинути на багато органів у вашому тілі. Симптоми: біль у суглобах; втома; туго рухливість суглобів; висипка, у тому числі «метелик» на щоках, чутливість до сонця, втрата волосся, сині або білі пальці рук або ніг при впливі холоду (так званий феномен Рейно), проблеми в інших органах, таких як нирки; захворювання крові, такі як анемія та низький рівень лейкоцитів або тромбоцитів; біль у грудях від запалення слизової оболонки серця або легенів; судоми або удари.
- спондилоартропатії - анкілозивний спондиліт та псоріатичний артрит — анкілозивний спондиліт зазвичай починається поступово, як біль у попереку. Це зазвичай залучає суглоби, де хребет приєднується до таза, відомий як крижово-клубові суглоби.
- Анкілозивний спондиліт — частіше зустрічається у молодих чоловіків, особливо з підліткового віку до 30 років, починається поступово, як біль у попереку. Це зазвичай залучає суглоби, де хребет приєднується до таза, відомий як крижово-клубові суглоби. Анкілозуючий спондиліт частіше зустрічається у молодих чоловіків, особливо з підліткового віку до 30 років. Симптоми: поступова біль у попереку і сідницях; біль у попереку, яка погіршується і поширюється вгору по хребту; біль відчувається між плечовими лопатками і шиї; біль і скутість у спині, особливо в спокої і при вставанні; біль і скутість, які поліпшуються після активності; біль у середній частині спини, а потім у верхній частині спини і шиї (через 5-10 років).
- та інші захворювання, такі як синдром Шегрена, подагра, склеродермія, інфекційний артрит, ювенільний ідіопатичний артрит, ревматична поліміалгія
Діагностика
Діагностика ревматизму починається з вивчення вашої історії хвороби та збору інформації про симптоми, в деяких випадках використовується фізичний тест. Вам також може знадобитися здати аналіз крові або здати зразок рідини з ураженого суглоба і пройти рентгенівське дослідження, на рентгенограмі суглоба найбільш помітні зміни і може показувати звуження суглобового простору або наявність кісткових шпор. МРТ (магнітно-резонансна томографія) призначається, щоб отримати зображення внутрішньої частини вашого суглоба.
Аналіз крові включає в себе показники:
- Повний аналіз крові
- С-реактивний білок
- Швидкість осідання еритроцитів
- Ревматоїдний фактор
- Антиядерний антитіло
- Антициклические цитруллинированные пептиди
- Та ін. необхідні аналізи.
Лікування
Лікування ревматизму суглобів – це серйозне захворювання. Відсутність лікування може призвести, що хвороба буде розвиватися і перейде в хронічну форму. Обов'язково звертайтеся до лікаря!
Лікування ревматизму у дорослих включає різні методи, які спрямовані на зняття болю і запалення:
1. Медикаментозне, протизапальне лікування
2. Фізіотерапія
3. Для полегшення болю застосовують кинезиотейпирование.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ОНЛАЙН
Після отримання заявки адміністратор центру в найкоротші терміни зв'яжеться з Вами для підтвердження запису.
Відмова від відповідальності
Цей блог не призначений для надання діагнозу, лікування або медичних рад. Вміст блога на ресурсі active-center.com.ua призначене тільки для інформаційних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником щодо будь-якого медичного або пов'язаного зі здоров'ям діагнозу або варіантів лікування. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров'я.