Причини викривлення хребта у дітей та дорослих

Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 28.01.2020
Хочемо звернути увагу, що ця стаття не служить для постановки саме діагнозу, і ми настійно рекомендуємо звертатися до фахівців у даній області: вертебролог, ортопед, хірург-ортопед. Після діагностики, огляду та збору історії захворювання (анамнезу) фахівець зможе призначити правильний план лікування і запропонує варіанти як це запобігти.
Сколіоз: причини і фактори ризику
Близько 90 відсотків усіх сколіозів називаються ідіопатичними, тобто, що є причиною викривлення хребта досі повністю не встановлено. Решта десять відсотків — вторинний сколіоз — мають різні причини, які призводять до викривлення хребта. Експерти підозрюють, що сколіоз у 97 відсотках випадків може передаватися у спадок. Оскільки кількість сколіоз збільшується з віком, то можна припустити, що вирішальний вплив роблять дегенеративні зміни. Розберемо докладніше.
Основні причини викривлення хребта у дітей та підлітків в основному все-таки виникають внаслідок малорухливого способу життя, дисбалансу м'язової системи в періоди інтенсивного росту, не правильного положення постави, звичок, не відповідає віку навантаженні на хребет і ноги, але так само є
Вроджені деформації
У чому причина викривлення хребта при таких формах сколіозу обумовлена вродженими вадами розвитку окремих частин хребта, наприклад клиноподібні тіла хребців (різна висота обода); розщеплені або підлозі формовані хребці; вроджені вади розвитку ребер (синостози); дефекти в хребетному каналі (наприклад, діастоматомієлія). Тому експерти називають це вроджений сколіоз.
Різновиди та причини викривлення хребта у дорослих і дітей.
  • Миопатичний сколіоз. Ці викривлення хребта засновані на м'язових захворюваннях (включаючи спадкові захворювання м'язової слабкості). Найбільш поширеною є м'язова дистрофія Дюшенна, рідкісне генетичне захворювання, яким у 99% випадків хворіють хлопчики. У хворих з діагнозом МДД не виробляється білок дистрофін в гені, який відповідає за формування м'язової тканини. За якою певний м'язовий білок не утворюється. В результаті діти відчувають збільшення м'язової слабкості та втрати в ранньому віці. В основному в ранньому підлітковому віці або після втрати здатності до ходьби. У важких випадках артрогріпоз також може призвести до вираженого сколіозу. Це вроджена жорсткість суглоба, викликана змінами в сухожиллях, м'язах і сполучній тканині.
  • Нейропатичний сколіоз. При такій формі пошкодження нервової системи призводить до викривлення хребта. М'язи, які стабілізують хребет (м'язи живота і спини), перестають працювати як звичайно. Це створює дисбаланс, хребет згинається в напрямку розслаблених м'язів.
  • Спондилолістез (хребетна ковзання). Травми. Нещасні випадки також можуть призвести до сколіозу. Ці посттравматичні сколіози виникають, наприклад, після перелому хребта, опіків або пошкоджень спинного мозку. Крім того, деякі медичні втручання викликають викривлення хребта.
  • Інші причини сколіозу: ревматичні захворювання, захворювання сполучної тканини, вади розвитку кістково-хрящових структур (наприклад, остеопороз).

Будьте уважні до себе і звертайтеся в "Актив-Центр". Ми займаємося без операційних методами лікування та оздоровлення хребта, суглобів.

Питання та відповіді

На даний момент питань про даний товар не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму