Симптоми вегетосудинної дистонії у дітей, дорослих та літніх людей
Вегетативна дистонія часто не має чітко визначеної причини, по суті, це порушення функцій нервової системи. Ми розглядаємо її не як самостійне захворювання, а як синдром і наслідок іншого захворювання. В основному причиною виникнення ВСД є сукупність фізичних, психічних і соціальних обставин. Весь організм людини знаходиться у постійному взаємодії з нервовою системою і тому навіть, наприклад, постійний стрес, горе, переживання, страхи можуть викликати головний біль, порушення сну, біль в органах та інші подібні явища. У більшості випадках це захворювання пов'язане з психоемоційної навантаженням, в інших з наслідками травм голови та шиї, гормонами, інфекцією, інтоксикацією, порушенням в роботі ендокринної системи. Якщо ж неможливо виділити переважаючих симптомів або вони проявляються по черзі — діагностується симптоми вегетосудинної дистонії за змішаним типом.
ДОРОСЛІ СИМПТОМИ
Можливі симптоми вегетосудинної дистонії у дорослих дуже різні та скарги важко класифікувати, у даного захворювання їх існує більш як 150, включаючи симптоми загострення вегетосудинної дистонії. Ми не будемо перераховувати всі, багато з них можуть ввести в оману і є симптомами інших захворювань, тому рекомендуємо звертатися в першу чергу до лікаря невролога для постановки точного діагнозу.
- Головні болі
- запаморочення
- болі в шийному відділі та потилиці
- пронос
- запор
- підвищена тривожність, істерія, недовірливість і т. п.
- порушення сну
- можливі різкі перепади температури (холод-жар) тіла
- кольки
- посилення потовиділення
- збільшена або зменшена частота серцевих скорочень, біль в області серця або грудної клітки
- легкий тремор в руках
- шум у вухах
- слабкість
- втома
- болі в суглобах
- та інші
Хочеться зауважити, що симптоми вегетосудинної дистонії у жінок зустрічається найбільш часто, ніж у чоловіків, це пов'язано з характерним природним тривожним станом жіночого психоемоційного фону. У більш пізньому віці симптоми вегетосудинної дистонії у літніх людей часто збираються в так звані симптомокомплекси. Одним з прикладів є гіперкінетичний серцевий синдром (суміш реагування нейроциркуляторної та вегетосудинної системи), який пов'язаний з частим прискореним серцебиттям і великими коливаннями артеріального тиску, часто супроводжується болем у животі та здуттям живота, прискореним сечовипусканням. По суті, людина в такому віці думає, що у нього серцевий напад і підозрюють важкі захворювання, а це симптоми розлади ВСД, однак це не означає, що відповідні скарги є уявними або «несправжніми»! Вегетативна дистонія іноді може викликати страшні симптоми вегетосудинної дистонії у чоловіків і жінок і їх слід сприймати так само серйозно, як і ті, які мають фізичні причини та вимагають ретельної діагностики.
СИМПТОМИ ДІТИ
На відміну від дорослих, симптоми вегетосудинної дистонії у дітей варіюються залежно від віку дитини:
- У віці від 7 до 8 років можуть з'являтися головні болі, що мають фазовий перебіг, тобто можуть виникати та зникати так само безслідно;
- Від 10 до 12 років можуть виникати запаморочення, в основному виникають після сну, різкого підйому, при тривалих перервах у прийомі їжі;
- У 45% дітей спостерігається підвищена стомлюваність при фізичних навантаженнях, зниження пам'яті, неуважність, погіршення пам'яті, отвлекаемость, швидка втома.
- Але найбільша кількість скарг належати групі емоційно-особистісних порушень: запальність, слізливість, зміни настрою, емоційна нестабільність (нервозність, тривожність, конфліктність).
- При переважанню симпатичної частини вегетативної нервової системи шкіра у дітей бліда, суха і судинний малюнок не виражений. Шкіра на руках може бути суха, холодна, іноді з'являються екзематозні прояви, свербіж.
- Діти з симпатичним тонусом частіше худі, ніж повні, хоча у них підвищений апетит.
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Фахівці «Актив-Центр» на початковому етапі розвитку захворювання практично не рекомендують застосовувати медикаментозної терапії. Намагайтеся контролювати свою навантаження на організм, більше відпочивайте, спите повноцінно не менше 8 годин на добу, збалансуйте харчування, виключити куріння і спиртні напої, регулярно гуляйте на свіжому повітрі.
Для лікування призначаються:
- Тілесно-орієнтовану реабілітацію тіла
- Лікувальну фізкультуру
- Басейн або точніше водні процедури
- Масаж
- Рефлексну терапію
Питання та відповіді
На даний момент питань про даний товар не було задано. Ви можете бути першим, заповнити форму
Дякуємо!
Ваше питання було успішно відправлено!