Симптоми сколіозу у дорослих і дітей
«Актив-Центр» спеціалізується на деформації хребта і стоп, якщо ви або ваша дитина страждаєте від сколіозу або кіфозу, ми пропонуємо вам індивідуально підібрані варіанти лікування.
Приблизно у кожного десятого сколіозу є відома причина («симптоматичний» або «вторинний сколіоз»), наприклад:
- вроджені аномалії тіл хребців
- м'язові розлади (такі як спадкові порушення м'язової слабкості)
- ревматичні захворювання
- пошкодження нерва, що перешкоджає нормальній роботі стабілізуючих м'язів живота і спини (наприклад, міастенія, захворювання спинного мозку)
- остеопороз
- травми (перелом хребта, травми спинного мозку)
Отже, які симптоми при сколіозі і які скарги включають, включає в себе даний вид деформації:
- Не завжди є чіткі ознаки захворювання, крім деформації хребта. Сколіоз у дітей рідко викликає фізичний дискомфорт. Винятком є, наприклад, обмеження функції легень із-за сильної кривизни.
- Бічне відхилення одного чи декількох відділів хребта. Його можна побачити, подивившись на розташування хребців по спині, але точно визначити тип і ступінь сколіозу можливо тільки пройшовши рентген з вимірами кутів Кобба. Про мірою ми напишемо нижче.
- Симптоми грудного сколіозу: все тіло відхилена в бік, коли ви нахиляєтеся вперед, ребро випирає, плечі різної висоти, одна лопатка виступає далі інший.
- Надалі, деформація і асиметрія тулуба часто призводять до психологічного або психосоциальному напрузі, тому що пацієнтам соромно за свою зовнішність.
- У зрілому віці не правильне положення хребта і м'язові спазми, слабкість підсилюють біль у спині. Частково, хребет напружується в області викривлень, так що рух обмежено.
- Симптоми сколіозу поперекового відділу візуально відображаються в неправильних кутах талії, одне стегно може бути вище іншої.
- Симптоми загострення сколіозу при важких станах у дорослих викликає постійні болі в спині, викривлення і вкорочення тулуба і, отже, зменшення розмірів грудей і живота. Внутрішні органи, такі як легені, серці або органи черевної порожнини, можуть бути помітно вражені. Пацієнти часто скаржаться на задишку або навіть проблеми з серцем.
- Сколіоз часто зустрічається разом з кіфозом («закруглена спина»). Це бічний вигин шийного, грудного або поперекового відділу хребта, але це також може вплинути на весь хребет. Його добре видно, якщо подивитися на людину з боку.
- Закруглена спина не обов'язково викликає дискомфорт. Однак деякі пацієнти страждають від болю в вигнутому грудному відділі хребта. Крім того, можуть виникнути проблеми з диханням, серцево-судинні проблеми або оніміння в руках або ногах. Також може бути порушена функція сечового міхура або кишечнику. Існують обмеження на рух і порушення сну. Якщо кіфоз утворює горб, можуть виникнути проблеми в прилеглих областях хребта, прискорений знос уражених хребтових сегментів, а також скарги та функціональні проблеми. У разі виражених кіфозів втрата зорової осі, проблеми з ковтанням і іноді навіть неврологічні збої, в додаток до косметичних аспектів, що представляють собою обмеження якості життя пацієнтів. Якщо в області кіфозу постійний тиск на спинний мозок викликає хронічні процеси ремоделювання і в кінцевому результаті пошкодження нерва. Останнє може призвести до функціональних збоїв і паралічу, якщо їх не лікувати.
- Сколіоз може виникнути в області грудей або попереку. Але це може також розвиватися в обох областях або в їх перехідної області. Сколіоз ніколи не може бути повністю эрективным і пасивним. На просунутій стадії уражену ділянку стає все більш жорстким.
СТУПЕНЯ
- сколіоз 1 ступеня (легкий): кут від 10 до 40 градусів
- сколіоз 2 ступеня (помірне): кут між 40 і 60 градусами
- сколіоз 3-го ступеня (важка): кут від 61 до 80 градусів
- сколіоз 4-го ступеня (дуже складний): кути більше 80 градусів
Питання та відповіді
Із-за сколіозу може бути талія?
Так, сколіоз може впливати на форму талії. Сколіоз — це викривлення хребта, яке може спричиняти асиметрію тіла. У випадку викривлення хребта одна сторона талії може виглядати більш виразною або піднятою, оскільки сколіоз може змінювати положення хребців і ребер. Це може створювати враження нерівної або асиметричної талії. При серйозних ступенях сколіозу деформація може бути більш помітною, тому варто звернутися до лікаря або ортопеда для корекції та профілактики подальшого викривлення.
S-подібний сколіоз може порушувати суглоби у зрілому віці?
Добрий день.Так, S-подібний сколіоз може впливати на суглоби у зрілому віці, особливо якщо викривлення хребта значне або прогресувало з часом. У "Актив Центр" ми стикаємося з тим, що викривлення хребта призводить до нерівномірного навантаження на суглоби, зокрема: Суглоби хребта: Нерівномірний розподіл ваги може призвести до дегенеративних змін у міжхребцевих дисках і фасеткових суглобах, що сприяє розвитку остеоартриту та хронічних болів. Кульшові та колінні суглоби: Через порушення балансу і неправильної постави навантаження на ноги стає нерівномірним, що може спричинити прискорений знос цих суглобів. Грудний і шийний відділи хребта: S-подібний сколіоз може впливати на рухливість цих відділів і викликати додаткове напруження, що також впливає на суглоби верхніх кінцівок. У нашому центрі ми пропонуємо комплексну реабілітацію, яка включає фізіотерапію, кінезіотерапію та спеціальні вправи для підтримки здоров'я суглобів і поліпшення функціонального стану хребта, щоб мінімізувати вплив сколіозу на опорно-руховий апарат у зрілому віці.
Дякуємо!
Ваше питання було успішно відправлено!