Вправи при защемленні сідничного нерва

Автор:
Головний реабілітолог, кінезітерапевт
Оновлено: 24.04.2020

У цій статті Ви дізнаєтеся, які вправи потрібно робити при защемленні сідничного нерва і як відновлюватися далі, щоб не було рецидиву. Фізичні вправи при защемленні сідничного нерва дуже ефективні, полегшення настає вже після декількох днів після початку виконання, але для повного відновлення буде потрібно терпіння і кілька тижнів. Основне завдання вправ у перший період – це зняття обмеження руху. Після цього важливо зміцнити м'язи спини та живота, сідничні м'язи, щоб в області сідничного нерва запобігти нові защемлення або деформацій. Якщо вправи виконуються регулярно, від цього виграє весь організм. Тренування стимулює роботу серцево-судинної системи, стимулює кровообіг і покращує поставу, на заняттях з нашими реабілітологами Актив Центр пацієнт дізнається, як ефективні вправи можуть захистити його спину в повсякденному житті. Нижче представлений не великий комплекс вправ при защемленні сідничного нерва, можна орієнтуватися на картинки з вправами. Вправи ефективні для полегшення болю, але більш повні комплекси вправ у відео уроках Ви можете побачити на нашому каналі Актив Центр в youtube і групах –Instagram і Facebook. Переходьте за посиланнями, підписуйтесь і робіть разом з нами. 

Розтягування сідничних м'язів в положенні лежачи.

  • Вправа 1 – Положення лежачи на спині, згинаєте ліву ногу в коліні під прямим кутом, права нога залишається прямою або зігнута. Тепер обхопіть коліна руками та обережно потягніть всю ногу до себе і по діагоналі вправо. Утримуйте в такому положенні 30-40 секунд, повторіть спочатку на кожну ногу 3-5 разів, потім двома ногами. Ефект розтягування повинен бути чітко відчутним.

  • Вправа 2 - Робимо поперемінно на кожну сторону. Положення на спині, права рука відведена прямо в сторону, ліва нога прямо, правою ногою, зігнутою в коліні намагайтеся торкнутися протилежного боку, можна допомагати рукою. Утримуйте в такому положенні 30-40 секунд і повторіть вправу 3-5 разів.

​​​​​​​

  • Вправа 3 - ефективний масаж м'язів грушоподібної м'язи.

Для масажу вам знадобитися м'ячик для масажу або можна використати звичайний тенісний м'яч. Сядьте на підлогу, підкладіть м'яч під одну половину сідниць і злегка підтримуючи своє тіло опорою на руки, акуратно катайте кулька під сідницею по колу. Повторіть масаж м'ячиком з двох сторін близько 1 хвилини. 

  • Вправа 4 – Лежачи на спині, ліва нога зігнута в коліні, праву ставимо на ліву ногу і розгортаємо коліно у бік. Без ривків підтягуємо ліву ногу до себе і тягнемо річну м'яз. При натягу затримуємося в такому положенні 30 секунд. Поміняйте ноги та повторіть вправу.

  • Вправ 5 – Станьте на праве коліно, підтягніть ногу, затримуючись в такому положенні на 30 секунд. Вправ виконувати на кожну ногу.

​​​​​​​

Питання та відповіді

В какое время суток лучше делать упражнения? Утром или перед сном? Если утром или днем - надо ли после упражнений отдыхать?

Доброго дня, вправи робіть, коли Вам зручно. Після їди не рекомендується відразу робити будь-які фізичні вправи. І на голодний шлунок. Усі вправи робляться у повільному темпі, з відпочинком 1-3 хвилини.

При загострені і болях можна робити вправи і як відрізнити запалення і защемлення сідничного нерва

Добрий день, необхідно відвідати консультацію лікаря і пройти огляд. Якщо Ви знаєте, які вправи робити в даній ситуації і знаєте свій діагноз, то можете робити. Але не знаючи нічого, не рекомендується, краще спочатку відвідати лікаря. З повагою, Актив Центр. 

Чи можна купатися в морі, коли є болі в защемленні сідального нерву? Вода тепла, відносно, ...

Температура води має бути комфортної температури - 25-28 ℃. 

Чи можна при запаленні сідничного нерва робити піші прогулянки на 3--8 км ?

Можно, якщо Вам ці болі не заважають довго гуляти, але треба вдягати попереково-крижовий корсет.

Добрий день, якщо після виконання вправ відчуваю ниючі болі, то їх не слід виконувати(спазмує грушеподібний м'яз)? Дякую.

Добрий день! Якщо після виконання вправ виникають ниючі болі, особливо в області, де знаходиться грушоподібний м'яз (зазвичай біль може поширюватися на сідниці і навіть по нозі через тиск на сідничний нерв), це може вказувати на перенапруження або спазм цього м'яза. Ось кілька порад, як діяти в такій ситуації: Зменшіть або тимчасово припиніть виконання вправ, які провокують біль. Зверніть увагу на техніку виконання вправ. Розтягування і релаксація. Масаж та теплові процедури. Зміна навантаження. Якщо біль триває або стає сильнішим, рекомендую звернутися до лікаря або фізіотерапевта для більш детальної оцінки та розробки плану лікування, оскільки хронічний спазм грушоподібного м'яза може впливати на сідничний нерв, викликаючи ішіас або інші проблеми.